BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiandien perskaičiau vieno blogerio įrašą apie Facebook… Tai paskatino ir mane blog‘e išsakyti savo mintis. Turiu kiek kitokią nuomonę. Tegul nesupyksta tie, kam tas socialinis tinklapis atrodo vos ne į nužmogėjimą vedantis veiksnys… Na, iš tiesų dažnai žmonės pamiršta saiką ir, galima sakyti, praranda savo, kaip individo, privatumą, nes liguistai siekia vos ne apie kiekvieną savo pirstelėjimą viešai informuoti facebook draugus, o kartais ir ne tik draugus.
Tas dėmesio troškimas… Ar kažkas panašaus būdavo anksčiau, tais laikais, kai dar nebuvo jokių socialinių tinklapių?
O kur dar valandų valandos praleidžiamos tyrinėjant kitų snukelius. Jau nekalbant apie tai, kad gyvą bendravimą dažnai keičia virtualus… Na, bet apie tas tokias negeroves galima labai daug šnekėt, visi jas ir taip žino, ir suvokia. O pasaulis keičiasi, ir nieko čia nepadarysi. Ir tai nėra tik socialiniuose tinklapiuose. Savęs nuasmeninimas vyksta beveik visur. Visuomenė trokšta žinot VISKĄ apie žvaigždes, viešus asmenis, kaimynus… Ir su dideliu malonumu demonstruojasi patys. Taip jau yra. Tikriausiai dėl to, kad kitų akyse taip įgyjama kažkokia didesnė asmenybės vertė… Tai tarsi siejama su galia ir įtaka…
Bet šiuo įrašu noriu pasakyt vieną dalyką. Nereikia į visą žiniasklaidą, socialinius tinklus žiūrėti kaip į neigiamus dalykus. Tas žmogus, „stumiantis“ apie facebook kaip apie kokį velnią, apraizgiusį pasaulį, pamiršta, kad viskas priklauso nuo pačio žmogaus. Tas blogas pasekmes susikuriam tik mes patys. Nes iš esmės nesigilinam, ko iš tiesų mums reikia, prarandam saiką… Pasiduodam bandos jausmui ir priklausomybei. Aš manau, kad visu tuo reikia mėgautis mažais kasneliais kaip ir pyragu. Kitaip kenkia sveikatai. O juk tiek gerų dalykų duoda internetas šiais laikais! Ir aš tuo džiaugiuosi. Viskas tapo daug paprasčiau. Informacija tapo lengviau pasiekiama, pasaulis tapo mažesnis. Na, taip, ranka rašytus šiltus, brangiu žmogumi dvelkiančius laiškus pakeitė elektroninis paštas. Bet kas trukdo tokius asmeninius laiškus rašyt dabar? Kaip nori žmogus, taip ir gyvena. Man patinka įvairiausi blog‘ai. Tai puiki saviraiškos priemonė kūrybiškiems ir šiaip turintiems, ką pasakyti žmonėms. Niekas juk neverčia žmogaus per prievartą tikrą knygą iškeist į elektroninę. Net ir tai, kad kai kurie darbdaviai, prieš priimdami į darbą žmogų, peržvelgia jo profilį facebook‘e, nėra kažkas tokio keisto. Juk visada pokalbiuose dėl darbo yra domimasi apie žmogaus asmenybę kaip apie visumą, ne vien kaip apie kadrą. Ir jei tinklapio profilyje VIEŠAI figūruoja kokia nors jo girto besivoliojančio nuotrauka, kas norės su tokiu turėt reikalų…? Nors ir tai nemanau, kad bus pagrindinis kriterijus… Ir mane erzina, kai žmonės kaltina ne save, o reiškinį, kuris tiesiog yra. Manau, reikia išmokti adaptuotis.
O aš labai noriu išmokti sustot ir pasigrožėti tikru pasauliu. Paukščiais, gamta, pasivaikščiojimais, gyva muzika, metų laikais, žmonėmis, pyragų kepimais… Bent jau stengiuosi taip gyventi. Žinau, kad kompiuteris tai daiktas, atimantis iš manęs brangias valandas. Bet tai tik daiktas.

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarai (4) : “Internetas…”

 1. inas rašė:

  Perskaitęs tavo mintis, pagalvojau, kad visai teisingai paanalizavai šį reiškinį. Be to man iškilo toks sugretinimas, kad ir su peiliu. Kai kurie peilį naudoja, kaip smurtinį įrankį ir nemažai kas yra nuo to nukentėję. Tačiau ar protinga būtų uždrausti turėti peilį namuose? Kuo tuomet atsiriekti duonos? Na, gerai, perkame ją suraikytą, bet esmės tai nekeičia… :)
  Didelis tau pliusas už tai, kad paskaičius mintis, jos dar dauginasi ir plečiasi. Ačiū. :)

 2. kregzdaite rašė:

  nuo peilio priklausomybės dar neturiu, o nuo interneto, deja…

 3. Apple5 rašė:

  Na, jei nebūtų peilio, būtų tikrai sudėtinga gyvent :)) iš dalies galbūt yra priklausomybė ir nuo buities daiktų :)

 4. Joana rašė:

  Jei ne internetas (http://joanathinks.wordpress.com/) dabar taip patogiai tikrai ne gyventum :) Daug privalumų jis suteikia.

Rašyti komentarą